Matrace kokosové 140x200 cm

Kokosové matrace 140 × 200 sú vhodné pre širokú jednolôžkovú posteľ aj úzku manželskú posteľ. V tejto kategórii sme zhromaždili matrace presne tohto rozmeru, aby sme vám uľahčili výber správneho modelu. Prezrite si dostupné produkty a vyberte si ideálnu výplň z kokosového vlákna pre vašu posteľ. Nižšie uvedený popis vám uľahčí výber - k dispozícii sú tu tenké vrchné matrace aj viacvrstvové matrace s prírodnou kokosovou výplňou. 

Filtr dle ceny:

152,00 €

578,00 €

Celkový počet výrobkov: 22

Celkový počet výrobkov: 22

Je matrac s kokosovým vláknom tvrdý alebo mäkký?

Matrac s kokosovou vložkou bude dobrou voľbou pre ľudí, ktorí majú radi pevný povrch na spanie. Kokosové vlákna sú zvyčajne jednou z vrstiev moderných penových matracov a taštičkových matracov - môžu dopĺňať prakticky akúkoľvek technológiu. Ako jednotlivé vrstvy sa používajú predovšetkým v matracoch s vrchnou vrstvou alebo v topperoch. Ich úlohou je vystužiť lôžko a dodať mu vyššiu tuhosť.

Čo je to kokosový matrac 140 × 200?

Kokosový matrac je matrac, ktorý využíva vlákna z kokosového orecha. Tie sú stlačené pod vysokým tlakom - vďaka prirodzenej tuhosti je celý matrac tuhší. Zároveň je samotná výplň pružná a odolná voči poškodeniu. Kokosové vlákna zvyčajne tvoria jednu z vrstiev kokosového matraca 140 × 200, keďže konštrukcia komfortných matracov pozostáva z niekoľkých "úrovní" - kokosová výplň môže stužovať napríklad vysoko elastickú penu alebo taštičkové pružiny. Vďaka nej je matrac pevnejší. Aké ďalšie výhody má?

Je kokosový matrac zdravý?

Vďaka použitiu prírodných zložiek majú matrace z kokosového vlákna 140 × 200 antialergické vlastnosti - ideálne pre alergikov, astmatikov a ľudí s problémami horných dýchacích ciest. Vrstva kokosového vlákna je dobre odvetraná, takže matrac udržiava povrch suchý, čo účinne obmedzuje rast baktérií, plesní a roztočov.

Pohodlný kokosový matrac 140 × 200 - čo to znamená?

Tuhosť matraca by ste mali zvoliť podľa svojej hmotnosti a zdravotných indikácií - matrace z kokosového vlákna sú všeobecne tvrdé - na stupnici H1-H5 majú zvyčajne čísla 4 a 5, čo znamená tvrdé a veľmi tvrdé. Sú vhodné pre ťažších ľudí (nad 80, 90, 100 kg, hoci spodná hranica je dosť individuálna) a ľudí, ktorí radšej spia na tvrdších povrchoch. Fyzioterapeuti odporúčajú tvrdé matrace H4 aj pre ľudí s bolesťami chrbta, ako aj pre mladých a športovo založených ľudí. Niekedy sa tvrdšia poloha odporúča aj pre stresovaných ľudí, ktorí spia v embryonálnej polohe.

Výhody a nevýhody kokosových matracov - zhrnutie

Výber matraca z kokosového vlákna sa považuje za dobrú voľbu z niekoľkých dôvodov.

  • Kokosová vrstva v matraci 140 × 200 robí povrch na spanie tvrdším, takže matrac bude vhodný pre tých, ktorí radi spia na tvrdšom povrchu.
  • Kokosové rohože v matracoch zlepšujú hygienu spánku - zabezpečujú účinnú cirkuláciu vzduchu a chránia pred množením baktérií a roztočov.
  • Kokosové vlákna spevňujú konštrukciu - kokosové matrace 140 × 200odolné voči deformácii a vydržia mnoho rokov.
  • Kokosové matrace 140 × 200 - ceny topperov začínajú od 200 do 300 libier. Ceny kokosových matracov s vložkami z aloe vera, chladiacimi alebo tvarotvornými penami sú však oveľa vyššie - porovnajte ceny exkluzívnych matracov.
  • Nevýhodou môže byť hmotnosť - kokosová vložka zvyčajne zvyšuje celkovú hmotnosť matraca.

Objavte naše pohodlné kokosové matrace 140 × 200 cm

V kategórii kokosových matracov 140 × 200 sa nachádzajú modely s rôznymi technológiami. Kokosová vložka môže byť na oboch stranách doplnená vrstvou latexu OceanBlue, ktorý zabezpečuje, že sa povrch dokonale prispôsobí tvaru tela a počas spánku potom udržiava príjemne chladnú teplotu. Oplatí sa pozrieť aj na zónové matrace, ktoré rozdeľujú lôžko na zóny s rôznou tuhosťou. Poobzerajte sa v našom obchode a vyberte si kokosový matrac 140 × 200, ktorý vám každú noc poskytne príjemný, pohodlný a zdravý spánok.Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom