Matrace kokosové 90x200 cm

V tejto kategórii nášho obchodu nájdete kokosové matrace s rozmermi 90 × 200 cm. Sú určené na jednolôžkové postele, ale možno ich použiť aj ako súčasť manželskej postele - ideálne pre ľudí, ktorí radi spia na tvrdšom lôžku alebo potrebujú stabilnejšiu oporu tela. Matrace s kokosovým vláknom 90 × 200 sú v súčasnosti veľmi obľúbené. Prečítajte si informácie o ich výhodách, konštrukcii a možných obmedzeniach. Kedy sa oplatí rozhodnúť pre matrac s kokosovým vláknom?

Filtr dle ceny:

101,00 €

442,00 €

Celkový počet výrobkov: 25

Celkový počet výrobkov: 25

Všeobecné vlastnosti kokosových matracov 90 × 200

Kokos je prírodná surovina. Vlákna na matrac sa získavajú zo škrupín kokosových orechov, ktoré sa dajú spevniť latexovým mliekom a vytvoriť tak jeden blok. Sú ľahké a vzdušné, ale zároveň veľmi odolné a pružné. Vďaka tomu zlepšujú cirkuláciu vzduchu vo vnútri matraca a zabraňujú nadmernému poteniu tela. Takisto by sa nemali lámať ani drobiť pri ohýbaní. Ich vrstvu na výkrese prierezu vybraného kokosového matraca 90 × 200 cm okamžite spoznáte podľa hnedej farby.

Ako sa dá vyrobiť kokosový matrac?

Kokosový matrac 90 × 200 samozrejme nie je celý vyrobený z orechových vlákien. Takto sa označujú všetky matrace, ktoré majú v konštrukcii vložku z kokosových vlákien. Táto vrstva môže vystužovať aj staršie matrace - s bonellovými pružinami aj moderné taštičkové matrace. Napríklad penové matrace môžu byť tiež doplnené kokosovými vložkami:

 • s termoelastickou penou VISCO, 
 • so studenou HR penou,
 • s latexovými chladiacimi vankúšikmi.

Čo poskytuje kokosová vložka v matracoch?

Matrace sú vystužené kokosovými vložkami z viacerých dôvodov, vrátane:

 • umožniť vystuženie konštrukcie,
 • eliminujú baktérie a roztoče - minerálne soli prirodzene prítomné v kokosových vláknach majú antialergický účinok,
 • Dobre absorbuje vlhkosť,
 • zabezpečiť optimálnu cirkuláciu vzduchu,
 • spevňujú štruktúru matraca vďaka svojej pevnosti, pružnosti a odolnosti.

Z tohto dôvodu majú kokosové matrace mnoho priaznivcov. Treba však pamätať na to, že matrac by sa mal vyberať podľa hmotnosti osoby, ktorá na ňom bude spať, a jej individuálnych preferencií a zdravotných potrieb. Pre koho by sa mohli kokosové matrace 90 × 200 odporúčať?

Kokosové matrace 90 × 200 - cena

Kokosové matrace si môžete kúpiť v mnohých rôznych variantoch. Cena závisí predovšetkým od ďalších technológií použitých vo výrobku. Najlacnejšie sú kokosové matrace s rozmermi 90 × 200 cm - ich cena sa pohybuje od 200 do 300 PLN. Najdrahšie sú modely s viacvreckovými taštičkovými pružinami, termoelastickou penou VISCO a vrstvou latexu Ocean Blue, ktorý poskytuje príjemný, chladivý povrch na spanie. Ceny tých najdrahších presahujú 1 500 Sk. Samozrejme, tieto sumy sa môžu líšiť.

Je kokosový matrac pohodlný?

Veľa závisí od vašich preferencií. Ak máte radi tvrdšie matrace, bude vám vyhovovať pohodlný kokosový matrac 90 × 200. Matrace vystužené takouto vložkou sa odporúčajú pre ľudí:

 • ťažšie,
 • mladý a atletický,
 • spanie na bruchu,
 • zdôraznil,
 • spanie v embryonálnej polohe. 

Pri výbere ideálneho modelu je vhodné riadiť sa vlastnými potrebami a radami fyzioterapeutov, ak trpíte bolesťami chrbta. Ponúkame aj mäkké matrace z moderných pien, takže si určite nájdete ideálny model pre vás.

prispôsobte si pohodlný kokosový matrac veľkosti svojej postele

V tejto kategórii sme zhromaždili kokosové matrace 90 × 200 cm, ale máme aj produkty v iných rozmeroch, ktoré môžete ľahko prispôsobiť veľkosti svojej postele - nájdete ich v sekcii kokosové matrace. Odporúčame vám tiež použiť naše výberové filtre, ktoré vám pomôžu nájsť ideálny model. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

 • dobierkou
 • prevodom