Matrace kokosové 180x200 cm

Aby sme vám uľahčili nakupovanie v našom obchode, zhromaždili sme všetky matrace z kokosového vlákna s rozmermi 180 × 200 cm v tejto kategórii. Pre koho môžu byť tou správnou voľbou? Matrace s kokosovým vláknom sa vo všeobecnosti vyznačujú stupňom tvrdosti H3-H5, takže budú vhodné pre ťažších ľudí a tých, ktorí uprednostňujú spánok na tvrdšej posteli. Kokosový matrac s rozmermi 180 × 200 cm je matrac na veľkú manželskú posteľ - bude dobrou voľbou aj pre páry s výrazným rozdielom hmotnosti, pretože je pomerne pevný a poskytuje stabilnú oporu. Prečítajte si opis nižšie a dozviete sa viac o kokosových matracach 180 × 200 cm. 

Filtr dle ceny:

183,00 €

791,00 €

Celkový počet výrobkov: 24

Celkový počet výrobkov: 24

Sú matrace s rozmermi 180 × 200 cm z kokosového vlákna zdravé?

Správne prispôsobený matrac je matrac, ktorý je prispôsobený potrebám, hmotnosti, preferenciám a zdravotným požiadavkám osoby. Kokosová vrstva slúži na spevnenie lôžka, ale kvalita celého matraca nezávisí len od kokosovej vložky, ale aj od ostatných vrstiev, ktoré sú v ňom použité. Matrac z kokosového vlákna s rozmermi 180 × 200 (a akýkoľvek iný rozmer) bude vhodný, ak poskytuje stabilnú oporu tela. Kokosové vrstvy sa používajú aj v zdravotných matracoch, čo môže poukazovať na ich zdraviu prospešné účinky. Samotné kokosové vlákna majú množstvo pozitívnych vlastností pre zdravie a hygienu spánku, vrátane:

 • zabezpečiť priedušnosť, t. j. správnu cirkuláciu vzduchu, ktorá zabraňuje poteniu tela počas spánku,
 • majú protialergické účinky, takže tento roztok je vhodný aj pre alergikov, astmatikov a ľudí s problémami horných dýchacích ciest.

Sú kokosové matrace pohodlné?

Posúdenie pohodlia matraca závisí najmä od vašich preferencií. Ak radi spíte na tvrdšom povrchu, kokosový matrac je niečo pre vás. Vrstva kokosu spevňuje matrac - môže sa použiť ako takzvaný topper alebo matracový poťah, alebo môže byť tenkou, pomerne kompaktnou výplňou v matracoch s prepracovanou konštrukciou. Vložka z kokosového vlákna v matracoch s rozmermi 180 × 200 cm zabezpečuje lepšie rozloženie hmotnosti na väčšiu plochu. Vďaka automatickému spevneniu povrchu sa telo "nezhrnie" do obrysu matraca a získa stabilnejšiu oporu. Nezabudnite, že pohodlie kokosového matraca 180 × 200 závisí aj od ostatných vrstiev použitých vo výrobku. 

Kokosové matrace 180 × 200 - cena 

Termoelastické peny, chladiace vnútorné pružiny a zónové pružiny výrazne zvyšujú komfort spánku na kokosovom matraci. Koľko stoja luxusné matrace? Ceny najdrahších modelov môžu stáť niekoľko tisíc. Lacnejšie toppery, t. j. jednovrstvové alebo dvojvrstvové topperové matrace, sa dajú kúpiť už za 200 až 300 PLN. Samozrejme, ceny nie sú fixné - oplatí sa pozrieť a skontrolovať aktuálne akcie.

Kokosový matrac 180 × 200 - pre koho to bude dobrá voľba? 

 • Pre páry s rôznou hmotnosťou
 • Pre ťažšie osoby s hmotnosťou nad 80, 90, 100 kg a viac - berte toto usmernenie ako orientačné, pretože tvrdosť matraca závisí aj od vašej výšky, preferovaných polôh a zdravotných indikácií.
 • Pre tých, ktorí uprednostňujú tvrdšie povrchy na spanie.
 • Pre ľudí, ktorí spia na bruchu.
 • Pre športovcov.
 • Pre starších ľudí, ktorí potrebujú stabilnejší povrch na spanie - vložka v spodnej časti matraca stabilizuje celú konštrukciu, takže ruky alebo kolená sa pri vstávaní alebo ležaní na matraci nezabárajú do povrchu.
 • Pre vystresovaných ľudí, ktorí spia v embryonálnej polohe.

Uistite sa, že nie je ani príliš mäkké, ani príliš pevné. Kokosový matrac s rozmermi 180 × 200 sa vo všeobecnosti odporúča pre ťažších ľudí, pretože potrebujú pevnejšiu oporu na správne tvarovanie tela a zabezpečenie pohodlnejšieho spánku.Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

 • dobierkou
 • prevodom