Matrace z pamäťovej peny 160x200 cm

Pena s tvarovou pamäťou, označovaná aj ako termoelastická, VISCO alebo pamäťová pena, je typ polyuretánovej peny. Ako sa líšia matrace z tvarovej pamäťovej peny 160 × 200 od matracov rovnakého rozmeru z klasickej HR peny? Pamäťová pena sa mení a prispôsobuje tvaru tela pod vplyvom telesnej teploty, ktorá na ňu pôsobí. Preto poskytuje mimoriadny komfort a zároveň dobrú oporu tela. 

Filtr dle ceny:

127,00 €

749,00 €

Celkový počet výrobkov: 34

Celkový počet výrobkov: 34

Matrac z pamäťovej peny 160 × 200 - dobrá voľba pre páry

Jedinečnou vlastnosťou pamäťovej peny je jej schopnosť izolovať pohyb. To znamená lepší spánok pre dve osoby, pretože pohyb jednej osoby na posteli neruší pokojný spánok druhej osoby. Z tohto dôvodu sa matrace z pamäťovej peny 160 × 200 odporúčajú na manželskú posteľ - napriek pomerne úzkej šírke postele umožňujú zdravý odpočinok obom osobám, ktoré na nej spia. Modely sú samozrejme k dispozícii aj v iných rozmeroch - zadajte si popis jednotlivých výrobkov a zistite, z akých možných variantov si môžete vybrať.

Konštrukcia matraca z pamäťovej peny

Tvarová pamäťová pena je jedným z materiálov, ktoré môžu tvoriť konštrukciu pohodlného matraca. Zvyčajne sa umiestňuje ako jedna z vrchných vrstiev. Je mäkká a pružná. Pri stlačení sa pomaly vracia do pôvodnej podoby, preto sa označuje ako pamäťová pena. Vykazuje aj termoelastický efekt - pri kontakte s telesným teplom zmäkne. Preto sa dokonale prispôsobuje kontúram tela, čím zabezpečuje príjemne uvoľňujúci nočný odpočinok.

Hlavné vlastnosti matraca z pamäťovej peny

  • Vysoká elasticita - umožňuje odolnosť voči tlaku a dokonalé prispôsobenie tvaru tela.
  • Žiadny nadmerný tlak - táto vlastnosť sa prejavuje v znížení bolesti, preto sa pamäťové peny používajú aj v zdravotných matracoch.
  • Akumulácia tepla - ak je vám v noci zima, matrac z pamäťovej peny by mohol byť pre vás ideálnou posteľou.
  • Cirkulácia vzduchu - bunková štruktúra podporuje cirkuláciu vzduchu v matraci a odparovanie vlhkosti.
  • Odolnosť voči baktériám a roztočom - pomerne kompaktný dizajn zároveň zabraňuje zaprášeniu matraca.

Pre koho sú matrace s pamäťovou penou 160 × 200 cm dobrou voľbou?

Ako sme už napísali vyššie, matrace z pamäťovej peny sú dobrou voľbou pre páry, ale aj pre ľudí, ktorí trpia bolesťami chrbta a ktorí majú ležiaci životný štýl. Pozrite si tiež matrace pre seniorov. Samotná pamäťová pena je pomerne mäkká, takže matrace z pamäťovej peny môžu byť dobrou voľbou pre tých, ktorí uprednostňujú spánok na mäkkej, stredne mäkkej alebo stredne tvrdej posteli. Samozrejme, tvrdosť matraca závisí aj od ďalších vrstiev, ktoré sú v ňom použité

Matrace z pamäťovej peny 160 × 200: cena

Najlacnejšie matrace z pamäťovej peny s rozmermi 160 × 200 cm stoja približne 700-800 libier. Tie najdrahšie môžu stáť niekoľko tisíc a pozostávajú z chladiacich, masážnych a antibakteriálnych materiálov. Poobzerajte sa v našom obchode a vyberte si pre vás najpohodlnejší výrobok za výhodnú cenu. Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom