Skrine s posuvnými dverami

Šatníková skriňa s posuvnými dverami 

Hoci si skrine s posuvnými dverami spájame s moderným nábytkom, ich história siaha stovky rokov do minulosti. Jedno z prvých použití posuvných dverí bolo pravdepodobne v tradičných japonských domoch, kde sa na oddelenie miestností používali fusumy (posuvné panely) a šódži (posuvné dvere alebo steny z papiera a dreva). Hoci nešlo o šatníky v modernom zmysle, táto technika mala významný vplyv na neskoršie návrhy nábytku.

Šatníkové skrine ako neoddeliteľné prvky domáceho zariadenia sú známe už dlho, ale koncept posuvných dverí sa začal presadzovať až v 20. storočí, najmä vďaka ich priestorovo úsporným vlastnostiam.

Filtr dle ceny:

249,00 €

768,00 €

Celkový počet výrobkov: 7

Šatníková skriňa DENVE 200x218x60,3 cm dub craft/sivá
Šatníková skriňa DENVE 200x218x60,3 cm dub craft/biela
Cena: 767,00

Na ceste od dodávateľaExpedujeme do 01.05.2024

Celkový počet výrobkov: 7

Moderné skrine s posuvnými dverami sa stali populárnymi v druhej polovici 20. storočia, keď sa dôležitými trendmi v interiérovom dizajne stali minimalizmus a maximalizácia dostupného obytného priestoru. Posuvné dvere ponúkli elegantné a praktické riešenie, ktoré dokonale zapadlo do moderných domov a bytov.

V súčasnosti sú skrine s posuvnými dverami k dispozícii v rôznych štýloch, veľkostiach a farbách, ktoré ponúkajú širokú škálu možností pre rôzne potreby a estetické preferencie. Technológia sa tiež zdokonalila a zahŕňa systémy tichého zatvárania, zrkadlové alebo sklenené povrchy a vlastné možnosti usporiadania interiéru šatníka, čo ďalej zvyšuje ich funkčnosť a príťažlivosť.

Šatníková skriňa s posuvnými dverami sa vyznačuje jednoduchým používaním. Na otvorenie dverí nepotrebujete veľa miesta, ako je to v prípade skrine s krídlovými dverami, ktoré si vyžadujú určitú voľnosť pohybu v otvorenej polohe. Šatníková skriňa s posuvnými dverami šetrí veľa miesta. Systém koľajničiek, po ktorých sa krídla hladko posúvajú, umožňuje jednoduché otváranie a zatváranie. 

Skrine s posuvnými dverami - ideálny nábytok do spálne

Skrine s posuvnými dverami do spálne sú praktické a poskytujú dostatok úložného priestoru navyše. Vďaka posuvnému mechanizmu sa dvere neotvárajú ako pri štandardných šatníkových skrinkách so závesnými dverami. Sú pripevnené k špeciálnemu kanálu v hornej a dolnej časti rámu skrine a pohybujú sa horizontálne medzi koľajnicami. Šatníkové skrine s posuvnými dverami sa dobre uplatnia napríklad v malej spálni.

Prečo je šatníková skriňa s posuvnými dverami dobrou voľbou?

Dvere šatníkovej skrine môžu pôsobiť aj ako estetický dizajnový prvok a môžu byť vyhotovené z čisto bieleho laminátu alebo prispôsobené farebnej schéme interiéru spálne. Vnútorný priestor takejto šatníkovej skrine je často vhodnou kombináciou políc a sekcií s tyčou, ktoré sú ideálne na uloženie rôzneho oblečenia a posteľnej bielizne.

Vďaka možnosti výberu farby dverí a prispôsobenia nábytku sú skrine s posuvnými dverami nielen funkčné, ale aj štýlové. Dvere od podlahy až po strop navyše umožňujú vytvoriť priestranný a elegantný interiér pripomínajúci šatník.

Skriňa s posuvnými dverami - najväčšie výhody

Stále premýšľate, či je šatníková skriňa s posuvnými dverami nábytkom, ktorý sa bude hodiť do vašej domácnosti? Tu sú niektoré z výhod tejto voľby. Dúfame, že vám pomôžu pri kúpe dokonalej šatníkovej skrine.

Praktické využitie priestoru

Šatníková skriňa s posuvnými dverami je nielen spôsob, ako ušetriť miesto, ale aj príležitosť využiť priestor, ktorý zvyčajne zostáva nevyužitý. Jej konštrukcia umožňuje efektívne využiť aj ten najmenší dostupný priestor v spálni, čo je obzvlášť dôležité pre malé miestnosti. 

Odolná a robustná konštrukcia

Skrine s posuvnými dverami sú zvyčajne vyrobené z vysokokvalitných materiálov, čo zaručuje odolnosť a pevnosť ich konštrukcie. Vďaka pevnému spracovaniu je šatníková skriňa stabilná a spoľahlivá, čo je dôležité najmä v prípade intenzívneho používania. 

Všestrannosť a prispôsobivosť

Jednou z hlavných výhod skríň s posuvnými dverami je ich všestrannosť a prispôsobivosť. Vďaka rôznym možnostiam konfigurácie si môžete šatníkovú skriňu ľahko prispôsobiť vlastným preferenciám a množstvu uložených vecí. Každý si tak môže vytvoriť dokonalé riešenie, ktoré spĺňa funkčné aj estetické požiadavky.

Estetika, pohodlie a štýl

Šatníková skriňa s posuvnými dverami je nielen praktická, ale prispieva aj k estetike interiéru spálne. Vďaka možnosti zladiť farbu, vzor a materiál dverí s dekorom miestnosti môžete vytvoriť ucelený a harmonicky pôsobiaci priestor. 

Poslednou, ale rovnako dôležitou výhodou šatníkových skríň s posuvnými dverami je ich komfort. Vďaka jednoduchému mechanizmu otvárania a zatvárania je používanie takejto skrine jednoduché a pohodlné. Túto výhodu ocenia najmä tí, ktorým záleží na pohodlí.Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom