Ako si zariadiť spálňu na jar?

Otvorte svoju spálňu závanu jari

Začiatok jari je ideálnou dobou na osvieženie spálne. Teplota každým dňom stúpa, všade naokolo sa zelená a príroda sa prebúdza. Viac slnečného svitu a vitamínu D nás naladí pozitívnejšie a my spriadame plány na dlhé prechádzky a prechádzky na bicykli. Začiatok jari však tiež znamená únavu, ktorá v tomto ročnom období prichádza, a zmenu zimného času na letnú, čo narúša náš denný rytmus. Navyše je to začiatok peľovej sezóny rastlín spôsobujúcich alergie. Preto, aby sme mali silu na jarnú fyzickú aktivitu, je nutné sa dobre vyspať. Ako sa to dá dosiahnuť?

Revolúcia

Je dôležité začať tým, že do spálne vnesieme jar. Predovšetkým matrac v posteli je zodpovedný za dobrý spánok. Na začiatok by sme mali skontrolovať jej stav. Ak je pomerne nová (do troch rokov veku), môže potrebovať iba vyčistiť a vyvetrať. Pokiaľ bola používaná dlhšiu dobu, môžu sa na nej vyskytovať nečistoty, škvrny a pachy, s ktorými si nevieme rady. Pokiaľ má jej vložka priehlbiny, vykývané pružiny alebo iné poškodenie, vyplatí sa ju vymeniť za novú. Ponuka matracov je taká široká, že si určite vyberiete niečo, čo vám bude vyhovovať pre novú jarnú/letnú sezónu. Pri jej výbere je najlepšie venovať pozornosť materiálu matracovej podložky, pretože existujú modely, ktoré budú lepšie fungovať v zime, a tie, ktoré sa odporúčajú na jar alebo leto. Nový, svieži, voňavý a pohodlný matrac na spanie je základom kvalitného spánku. Rozhodnite sa pre sviežosť a kúpte si kvalitný matrac na jar!

Čas na matrace

- Na jar sa dobre osvedčí matrac, ktorý je príjemný na dotyk a udržuje izbovú teplotu. Výbornou voľbou pre pružinu sú napr. matrac latexový. Jej perforovaná štruktúra zaisťuje dobré vetranie počas spánku. Pri každom otočení alebo pohybe sa latexová vrstva stlačí a roztiahne, čím vzniknú vnútorné kanáliky, ktoré prenášajú vzduch. Je to veľmi hygienický výrobok, odporúča sa na teplé dni a predovšetkým ponúka pohodlný spánok pre každého. Je tiež optimálnou voľbou pre alergikov vďaka svojej priedušnosti a vlastnostiam, ktoré spomaľujú rast kolónií roztočov.

- Taštičkové matrace sa odporúčajú aj pre pružiny. Ich konštrukcia je založená na pružinách uzavretých v látkových vreckách (vreckách), ktoré pevne podopierajú naše telo a prispôsobujú sa jeho krivkám od nôh až po ramená a hlavu. To zaručuje bezkonkurenčné pohodlie a bezpečný spánok. Ich výhodou je však predovšetkým vzdušná vložka, ktorá zaisťuje dobrú cirkuláciu vzduchu, takže vyššie teploty nebudú problémom. Mimochodom, takáto vzdušná konštrukcia matraca má protiplesňový a antibakteriálny účinok, čo je prospešné pre alergikov.

Rozhodnite sa pre pohodlie

- S príchodom teplejších dní sa oplatí vymeniť vankúš na spanie. Latexové vankúše poskytnú úľavu a pohodlie našej šiji, ramenám a hlave počas spánku. K dispozícii sú profilované aj bežné modely. Latex je veľmi príjemný a hygienický materiál. Výhodou latexovej peny je aj to, že je antialergénny, zabraňuje množeniu baktérií, plesní a húb, ktoré sú hlavnými zásobárňami alergénov.

 

- Alergici by sa tiež mali zásobiť kvalitnými antialergickými prikrývkami. Majú špeciálnu výplň, ktorá zabraňuje množeniu roztočov v perinách, nedráždi pokožku ani dýchacie cesty a zaisťuje správne vetranie.

 

- Prestieradlo, obliečka na vankúš a pyžamo na jar by mali byť vyrobené z tenkých, ľahkých, rýchloschnúcich a priedušných materiálov. Naopak celoročnú alebo zimnú prikrývku by mala nahradiť prikrývka jarno-letná. S predlžujúcimi sa a teplejšími nocami a dňami sa osvedčia prikrývky, ktoré sú ľahké, mäkké a príjemné na dotyk a poskytujú tepelný komfort.

 

- Podľa mnohých odborníkov ovplyvňujú kvalitu nášho spánku aj farby v spálni. Dominantnou farbou by tu mala byť biela, ktorá by mala byť na stenách, ale aj v našej posteli. K bielej je možné pridať svetlé pastelové farby, ktoré zaistia ľahký a pokojný spánok. Pokiaľ má niekto obľúbenú farbu, ktorá ho upokojuje, môže ju do spálne zaviesť ako farbu doplnkov, ako je nočná lampička, obľúbený hrnček alebo odtieň kvetináčov.

- Dôležitým aspektom v každej spálni by malo byť osvetlenie. Myslím, že nikoho netreba presviedčať, že pri zaspávaní je vhodné rozptýliť svetlo. Najlepšie je zbaviť sa hlavnej stropnej lampy v prospech niekoľkých menších. Dobre tu budú fungovať nástenné lampy, nočné lampičky a všetky typy bodových riešení. Mäkké svetlo a farby nám pomôžu upokojiť sa a rýchlejšie zaspať.

 

- Zimné závesy, ktoré sú obvykle tmavé, hrubé a husto šité, by mali byť nahradené takými, ktoré lepšie fungujú pre teplé jarné večery a noci. Pastelové farby, ľahkosť a priedušnosť budú na jar ideálne.

- Symbolickým privítaním jari v spálni bude aj vloženie niekoľkých rastlín, ktorých zelená farba a vlastnosti nám dodajú pokoj a pohodu. Najčastejšie sa odporúča aloe vera - ľahko sa udržuje, nepotrebuje veľa vody, čistí a zvlhčuje vzduch, levanduľa - vôňa levandule pôsobí upokojujúcim spôsobom na myseľ a zmysly, znižuje srdcový tep a upokojuje, jazmín - ľahko sa udržuje, upokojuje a zlepšuje podporuje REM fáze spánku.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom