Letný relax na matracoch

Ktorá matrac bude v lete dobre fungovať?

Leto je pre mnohých časom zaslúženého odpočinku. Je to obdobie, ktoré je nevyhnutne spojené s dovolenkou, slnečným svitom a vysokými dennými aj nočnými teplotami. Zatiaľ čo cez deň vám horúco nemusí vadiť, v noci predstavuje značný problém.

Počas horúcich nocí je ohriaty vzduch stagnujúci, dusný a nadmerne sa potíme. V dôsledku toho sa častejšie budíme, náš spánok je nepokojný a ráno vstávame nevyspalí. Našťastie sa tomu dá predísť a môžete sa s dostatočným predstihom pripraviť na horúce noci, ktoré prídu skôr, než si myslíte.

Môžete pripraviť svoju spálňu na leto tak, aby bol vplyv vysokých teplôt na miestnosť, v ktorej spíme, čo najviac minimalizovaný. Je však tiež možné vytvoriť z našej postele miesto, ktoré nám počas tropických nocí prinesie úľavu.

Aký by mal byť matrac na leto?

Matrac nie je len obyčajný kus vybavenia spálne, na ktorom trávime každú noc. Predtým sa tomu, na čom spíme, venovala len malá pozornosť. Muselo to byť primerane pohodlné a nesmelo to vŕzgať. Preto boli obľúbené gauče alebo rozkladacie pohovky, ktoré mali tiež jednu veľkú výhodu – boli lacné a multifunkčné. Už nejaký čas je ale zrejmé, že sa prístup k pohodliu pri spánku mení a že matrace nie sú len obyčajnou výplňou postele, ale niečím viac. Niečo, čo nám poskytuje pocit pohodlia bez ohľadu na podmienky, v ktorých nocujeme.

Málokto to vie, ale správne zvolený matrac prináša úľavu počas horúcich nocí, ale aj vás zahreje počas zimného spánku. Aby boli tieto dve podmienky splnené, musí byť matrac obojstranný. Jedna strana sa používa v letných mesiacoch, zatiaľ čo druhá v zime. Či je konkrétny matrac - alebo jeho strana - vhodný na zimu, si necháme na samostatný príspevok. V tomto článku sa zameriame na to, aká by mala byť na leto. Čím by sa mala vyznačovať az čoho by mala byť vyrobená.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom