Reklamácia / Ostoupení od smluvy

ODSTOUPENÍ OD KUPNÍ SMLOUVY:

 

1.Poučení o právu na odstoupení od kupní smlouvy

 

Právo na odstoupení od kupní smlouvy:

 • Od kupní smlouvy máte právo odstoupit bez udání důvodu ve lhůtě 14 dnů ode dne následujícího po dni převzetí zboží.
 • Pro účely uplatnění práva na odstoupení od smlouvy nás musíte o svém odstoupení od této smlouvy informovat, a to prostřednictvím dopisu, faxu, e-mailu, případně i osobně. Můžete použít přiložený vzorový formulář pro odstoupení od kupní smlouvy, není to však Vaší povinností.
 • Aby byla dodržena lhůta pro odstoupení od kupní smlouvy daná zákonem, postačuje odeslat odstoupení od kupní smlouvy před uplynutím příslušné lhůty.

 

Důsledky odstoupení od smlouvy:

 • Pokud odstoupíte od kupní smlouvy, vrátíme Vám bez zbytečného odkladu celou výši kupní smlouvy, nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy nám došlo Vaše oznámení o odstoupení od kupní smlouvy.
 • Pro vrácení plateb použijeme internetové bankovnictví ( platba bude vrácena bankovním převodem ). V žádném případě Vám tím nevzniknou další náklady.
 • Zboží bez zbytečného odkladu, nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy došlo k odstoupení od kupní smlouvy, zašlete nebo osobně doručte na nejbližší pobočku společnosti House of kids s.r.o. ( Místecká 329/258, Ostrava, 720 00).
 • Ponesete přímé náklady spojené s vrácením zboží.

 

Dopravné v případě odstoupení od kupní smlouvy:

 • Pokud odstoupíte od kupní smlouvy, můžete k vrácení zakoupeného zboží využít za úplatu smluvního přepravce společnosti House of kids s.r.o.  (doporučujeme zejména v případě velkých matrací a podobného zboží). Pokud máte zájem tuto službu využít, kontaktujte nás na infolinkách 777 450 470,  nebo na emailové adrese info@dobresny.cz.
 • Výše dopravného v případě využití smluvní přepravní služby České pošty činí 290kč za 1ks (balík). Částka bude snížena z ceny zboží, která se bude vracet.

 

DŮLEŽITÉ :

V případě vrácení matrace :

Matraci prosím zabalit do tvrzené fólie, aby nedošlo k jejímu poškození. Upozorňujeme že strečová fólie není dostatečná k převozu matrace ( vniká přetržení a poškození matrace). V připadě, kdy k nám dorazí matrace poškozená, spisuje se reklamační protokol přepravní společnosti a matrace se zasílá zpět k řešení odesílateli. Přesné materiály k požití obalu vám doporučí přepravní služba, kterou oslovíte.

 

 

Reklamácia:

 

Na výrobky je poskytnutá záručná doba 24 mesiacov podľa obchodného zákonníka, pokiaľ nie je uvedená doba dlhšia. Záručným listom v zmysle týchto reklamačných podmienok je zreteľne vyplnený predajný doklad - faktúra (dátum predaja, typ tovaru, pečiatka a podpis predajcu). Bez predajného dokladu nemusí byť reklamácia prijatá. Ak sa vyskytne na zakúpenom tovare vada, zákazník má právo tovar reklamovať. Podmienkou pre uznanie reklamácie je, aby bola uplatnená v záručnej dobe s platným predajným dokladom.

 

Prevzatie tovaru

 

Bezprostredne pri prevzatí tovaru je zákazník vo vlastnom záujme povinný skontrolovať správnosť a neporušenosť obalu. Pokiaľ má tovar pri prevzatí porušený obal, kupujúci sa presvedčí o celistvosti a neporušenosti tovaru. Toto je potrebné uviesť do prepravného listu či iného dokladu, ktorý dostane spoločne s tovarom, inak právo na reklamáciu mechanického poškodenia zaniká. Bez zbytočných odkladov o

tom súčasne informuje predajcu. Ak je tovar poškodený pod neporušeným obalom, kupujúci je povinný na požiadanie tento obal predložiť predajcovia na prešetrenie reklamácie, inak reklamácia nebude uznaná.

 

Oprávnenú reklamáciu môžete podať týmito spôsobmi:

 • e-mailom
 • doporučeným listom
 • osobným doručením do sídla prevádzkovateľa

 

 

Lehota uplatnenia reklamácie:

 

Vady dodávky, ktoré sú zrejmé pri odbere, musia byť reklamované ihneď pri prevzatí tovaru, inak právo zo zodpovednosti za tieto vady zaniká.

Chyby materiálu je zákazník povinný oznámiť okamžite po ich zistení v lehote stanovenej pre záruku. V prípade, že zákazníkovi prepravca doručí zásielku napríklad matrace, kde bude viditeľne pretrhnutá ochranná fólia a prepravou sa zašpiní poťah matraca, tak zásielku zákazník môže v poriadku prevziať a následne nás kontaktovať a my poťah po dohovore vymeníme. Takáto záležitosť nie je dôvodom neprevziať zásielku. Rovnaký postup je pri balených detských postelí, kedy sa môže stať, že prepravca poškodí balík, bude napríklad poškodené jedno doska postele. Zákazník nás upozorní a my doska dodatočne odošleme nové.

 

Uplatnenie a vybavenie reklamácie:

 

Reklamáciu zákazník rieši vždy s predajcom tovaru. Reklamácia bude vybavená podľa zákonných podmienok bez zbytočných odkladov do 30 dní odo dňa uplatnenia, pokiaľ sa strany nedohodnú inak. Ak sa vybaví reklamácia výmenou chybného výrobku alebo jeho súčasti za bezchybný, beží na

nový výrobok alebo jeho súčasť nová záručná doba od prevzatia výrobku.

 

1.Pro určenie oprávnenosti či neoprávnenosti reklamácie veci je nutné predložiť výrobok, nášmu pracovníkovi, a to najneskôr do 48 hodín od nahlásenia reklamácie. V opačnom prípade bude reklamačné konanie pre nesoučinnost pozastavené.

 

2.Reklamáciu výrobku bude vybavená do 30 dní od jej nahlásenia, pokiaľ sa obe strany nedohodnú na dlhšej lehote.

 

3.Záruční doba sa predlžuje o dobu, po ktorú kupujúci nemohol používať tovar z dôvodu jeho záručnej opravy.

 

Záruka sa nevzťahuje na:

 

-vady tovaru, na ktoré bola poskytnutá zľava

-BEŽNÉ opotrebenia (zmenu farby použitých materiálov, ktorá môže byť spôsobená atmosférickými vplyvmi, opotrebovaním alebo žmolkovaniu poťahu

matrace a čiastočné zmäknutie použitých materiálov)

-vady spôsobené pri doprave tovaru dopravným prostriedkom zákazníka

-vady spôsobené nevhodným skladovaním, nesprávne vykonanú montážou, nevhodným uložením, opravou, údržbou alebo nesprávnym

používaním tovaru

-drobné odchýlky poťahových látok vo farebnom tóne proti vzorky látky

-proležení, ktoré nepresahuje 13% z celkovej výšky matraca podľa STN 91 1004

-poškodenie tovaru živlami

-tolerance rozmer (dĺžka, šírka) je +/- 1 cm

-pri reklamáciu nábytku možno reklamovať iba diel, ktorý je poškodený alebo chybný -nikoliv celý diel nábytku / postele /

matrace nesmie byť na reklamáciu poslané znečistené, prehnuté ani zrolované, musí byť riadne zabalené a zalepené v igelite (nie v strečovej fólii) tak, aby nedošlo prepravou k zašpineniu alebo inému poškodeniu reklamovaného tovaru.

 

Pri výrobe atypických rozmerov matrac môže byť matrac zlepená alebo dolepena z viacerých kusov-toto nie je dôvodom na reklamáciu alebo vrátenie tovaru.

U atypický rozmerov alebo rozmerov na prianie zákazníka sa taktiež predlžuje doba dodania až na 2-3 týždňov.

Zakúpená matrac môže mať odlišné farebné prevedenie ako je ivedeno v ilustračných fotografiách z ponuky na kúpu.

 

U penových matracov sú povolené nasledovné zmeny:

a) strata výšky po dynamickom namáhaní podľa STN EN ISO 3385 - max.15%

b) zmena tvrdosti po dynamickom namáhaní podľa STN EN ISO 3385 - max.40%

 

Prípustná tolerancia tvrdosti polyuretánového jadra matraca (odporu protistlačení v kPa) podľa STN EN ISO 3386-1 je +/- 15%

Výrobná tolerancia matracov je +/- 1% u dĺžky a šírky a +/- 8% u výšky matraca.

 

Oprávnená reklamácia bude riešená vo väčšine prípadov výmenou tovaru za nový (výnimkou môže byť reklamácia vymeniteľných dielov, kedy je možné dodať iba časť tovaru) .Reklamace bude zahájená dňom fyzického prijatia reklamačného protokolu a kópie dokladu o kúpe, nie dňom fyzického prijatia reklamovaného tovaru, ale predajca je povinný dodať reklamovaný tovar späť výrobcovi a to spoločne s kópiou reklamačného protokolu najneskôr do 30 dní odo dňa vybavenia reklamácie.

 

DŮLEŽITÉ :

PŘI ODESLÁNÍ ZBOŽÍ K NÁM NA SKLADY JE POTŘEBA ODESLAT REKLAMOVANÝ VÝROBEK NEBO VRÁCENÉ ZBOŽÍ NA ADRESU :

 

House of kids sro

Ul. Místecká 329/258,

Ostrava,

72000

Tel +420 777 450 470

 

Při odeslání na jinou adresu nebude zboží převzato.

Zdieľanie článku:


Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Poděbradova 2738/16
702 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:30- 15:30.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: info@dobresny.cz, shop@dobresny.cz

Reklamace: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

 • dobírkou
 • převodem